Komisja Rewizyjna
Przedmiot działania: kontrolowanie działalności Zarządu Powiatu i powiatowych jednostek organizacyjnych, opiniowanie wykonania budżetu powiatu i występowanie z wnioskiem do Rady Powiatu w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Zarządowi, wykonywanie innych zadań kontrolnych zleconych przez Radę.
1) Mietelski Dariusz - Przewodniczący Komisji
2) Piekarski Tadeusz
3) Hamera Zbigniew
4) Krzysiek Zbigniew
5) Wiśniewski Jerzy
Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego
Przedmiot działania: opiniowanie i rozpatrywanie spraw z zakresu budżetu powiatu i jego zmian, transportu i dróg publicznych, zagospodarowania przestrzennego, utrzymania powiatowych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych.
1) Zięba Jacek - Przewodniczący Komisji
2) Bała Jerzy
3) Czechowski Dariusz
4) Łapot Mirosław
5) Mietelski Dariusz
6) Piekarski Tadeusz
7) Malinowski Krzysztof
8) Krzysiek Zbigniew
Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska
i Promocji Powiatu
Przedmiot działania: opiniowanie i rozpatrywanie spraw z zakresu geodezji, kartografii i katastru, gospodarki nieruchomościami, gospodarki wodnej, ochrony środowiska i przyrody, rolnictwa, leśnictwa i rybactwa śródlądowego oraz promocji i strategii rozwoju powiatu, przeciwdziałania bezrobociu, aktywizacji lokalnego rynku pracy, ochrony praw konsumenta.
1) Konarski Artur - Przewodniczący Komisji
2) Karpiński Łukasz
3) Kowalczyk Andrzej
4) Malinowski Krzysztof
5) Pacanowski Rafał
6) Suliga Jerzy
Komisja Zdrowia, Bezpieczeństwa Publicznego
i Opieki Społecznej
Przedmiot działania: opiniowanie i rozpatrywanie spraw z zakresu ochrony zdrowia, pomocy społecznej, polityki prorodzinnej, wspierania osób niepełnosprawnych oraz porządku publicznego, bezpieczeństwa obywateli, spraw obywatelskich, ochrony przeciwpożarowej, przeciwpowodziowej i zapobiegania innym nadzwyczajnym zagrożeniom życia i zdrowia ludzi oraz środowiska.
1) Wiśniewski Jerzy - Przewodniczący Komisji
2) Konarski Artur
3) Czechowski Dariusz
4) Karpiński Łukasz
5) Zięba Jacek
Komisja Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej
Przedmiot działania: opiniowanie i rozpatrywanie spraw z zakresu edukacji publicznej, kultury, ochrony dóbr kultury, kultury fizycznej i turystyki.
1) Hamera Zbigniew - Przewodniczący Komisji
2) Bała Jerzy
3) Kowalczyk Andrzej
4) Łapot Mirosław
5) Pacanowski Rafał
6) Suliga Jerzy